Mobil, Teknoloji

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama, Bulma, Öğrenme

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama, Bulma, Öğrenme

Teknolojini ilerlemesi ile birlikte istenilen numaranın kime ait olduğunun görüntülenmesi kolay bir işlem olarak görülmektedir. Kişilerin telefonlarına, tanınmadık telefon numaraları aranmaktadır. Arayan numaraların hangi şahıssa ait olduğunu öğrenmek için belli başlı çalışan servis hizmetleri bulunmaktadır.

Kullanılan operatörlerin servisleri sayesinde ücretli bir şekilde bu numaralar belirlenmektedir. İnternet üzerinden sağlanan servis sağlayıcılar ile bütün numaralar ücretsiz bir şekilde de sorgulanmakta ve öğrenilmesi için küçük işlem yapılması gerekmektedir. Ücretli bir şekilde yapılan sorgulamalarda ise kullanılan operatöre kısa mesaj atarak numaranın kime ait olduğu tespit edilmekte ve numarayı sorgulatan kişiye mesaj ile geri dönülmektedir.

Operatörler Üzerinden Numaradan İsim Sorgulama

Telefonlarda kullanılan çeşitli operatörler bulunmaktadır. Bu operatörler aracılığı ile servis hizmeti almanın fiyatları değişmektedir. Avea, kendi müşterileri için bu hizmetin bedeli olarak kendilerine ait 11855‘e kısa mesaj atılmasını veya kısa mesaj atılmasını istemektedir. Bu hizmetin ücreti ise 1,25 lira olarak belirtilmektedir. Turkcell, kendisine ait 2222 adlı numaraya kısa mesaj atılmasını ve bunun karşılığında ise 1,49 lira ücret kesilmesini kullanıcılara aktarmıştır.

Vodafone firması ise 7048 adlı numaraya kısa mesaj atılmasını ve bunun bedeli olarak ise 1,25 lira ücret kesilmesi belirttiğini aktarmaktadır. Kullanılan operatör atılan kısa mesajların içerine öğrenilmek istenen numaranın başında sıfır olmadan biçimde yazılmaktadır. Kısa bir zaman sonra dönüş yapılmakta ve öğrenilmek istenen numaranın kime ait olduğu bilgisi de aktarılmaktadır.

İnternet Siteleri Üzerinden Ücretsiz Numara Sorgulama

Bu iş için internet üzerinde ücretsiz servis hizmeti sağlayan platformlar bulunmaktadır. Sosyal medya siteleri üzerinden de sorgulanabilmesi gerekmektedir. İnternet üzerindeki arama motorlarına numaranın yazılıp, sahibinin kim olduğu konusunda bilgi alınması mümkün olarak görülmektedir.

İnternet üzerindeki birçok sosyal medya sitesinin arama butonuna tıklamak ve istenilen numarayı yazmak etkili bir çözüm olmasa da denemesinde fayda bulunmaktadır. Profil bilgileri açık olan kullanıcılar için bu bilgiler görüntülenmektedir. Aranan numaranın sahibini bulabilmek için başka bir yöntem daha bulunmaktadır. Numarayı kişiler listesine ekledikten sonra mesajlaşma uygulamasını açmak ve profil bilgileri üzerinden resmine tıklamak farklı bir yöntem olarak belirtilmektedir.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>