Güncel

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2017-2017 Burs Başvuruları

TDV Eğitim Yardımları Genel Bilgilendirme

Bu form, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli çocuklarına verilen eğitim yardımları için hazırlanmıştır.

Geçmiş yıllarda verilen burslar, Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlarında kalan öğrenci sayısının artması nedeniyle bu yurtlarda kalan öğrencilere tahsis edilmiştir. Bu yıldan itibaren yeni bursiyer alımı yapılmayacaktır. (Geçmiş yıllarda verilen burslar: Özel Destek Lisans-Yüksek Lisans-Doktora Bursu, Şehit-Gazi Çocuğu Bursu, Yetim-Öksüz Bursu ve Engelli Bursu Bursudur.)

Eğitim Yardımı, bir defaya mahsus verilir ve miktarı 250 TL’dir. Eğitim Yardımları, personel olan öğrenci velisinin çalıştığı il ve ilçe temel alınacağı için verilecek bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir. Velisi emekli olmuş, vefat etmiş veya yurt dışında görevli olanlar için koşullu sorular bu formda mevcuttur.

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Yardımı ödemelerini Vakıf Bank üzerinden yaptığı için başka banka bilgileri geçerli olmamaktadır. Banka hesap bilgi alanı bu formda zorunlu bir alan olmadığı için, hesap numarası olmayan öğrenciler daha sonra bu bilgileri ibraz edebilirler. Vakıf Bank hesap numarası 00158 rakamları ile başlar. Bu bilgiyi bankanızdan alarak formu doldurmaya başlamanız yararınıza olacaktır.

Eğitim Yardımı ödemeleri hiçbir suretle öğrenciden başka birinin hesabına yapılmamaktadır. Banka ödemelerinin gerçekleşmesi için Ad, Soyad, TC Kimlik Numarası ve Banka Hesap numarası bilgilerinin tamamı, bu forma doğru girilmesi gerekmektedir.

Başvurular 29 Kasım 2015 saat 00:00 tarihine kadar devam edecektir. Başvuruların bitiminde öğrencilerin, personel olan ebeveyn bilgileri ve öğrencilik durum kontrolü dijital ortamda yapılacağından öğrencilerden –istisnai durumlar hariç- herhangi bir evrak istenmeyecektir. Eğitim Yardımı ödemeleri, ilgili TDV Şubeleri üzerinden 20 Ocak 2016 tarihinden sonra başlayacaktır.

Forma girilen bilgilerin yanlış olması durumunda Eğitim Yardımı iptal edilecektir.

ULUSLARARASI İHL YERLİ ÖĞRENCİ BURS PROGRAMI (YENİ)

Başvuru Başlangıç Tarihi:06 Ekim 2016
Başvuru Bitiş Tarihi : 30 Ekim 2016 Saat 24:00

Kapsam: Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı arasında yapılan protokol kapsamında yürütülen Uluslararası İHL’lerde eğitim gören T.C. uyruklu öğrenciler.

Bursluluğa Kabul Şartları:

  • TC. vatandaşı veya vatandaşlık hakkına sahip olmak.
  • Orta okuldan sonra öğrenimine bir yıldan fazla ara vermemiş olmak.
  • 9. Sınıfta öğrenim gören öğrenciler için TDV tarafından belirlenen TEOG puan aralığında olmak.
  • Ara sınıf öğrencileri bir önceki eğitim dönem sonu ortalaması 100’lük sisteme göre 70 ve üzeri olmak.
  • Bu program kontenjanlar dahilinde uygulanacaktır.

Bursun özellikleri:

9 ay süreyle aylık burs.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

DEVAM EDEN BURS PROGRAMLARI

1- ÖZEL DESTEK DOKTORA ÖĞRENCİLERİ TAKİP FORMU (DEVAM EDEN)
Form Başlangıç Tarihi:06 Ekim 2016 
Form Bitiş Tarihi : 16 Ekim 2016 Saat 24:00Bu burs programına yeni öğrenci alımı yapılmamaktadır. Form, Halihazırda devam eden Özel Destek Doktora bursiyerleri için bilgi güncelleme ve takip amacıyla hazırlanmıştır. FORMA ULAŞMAK İÇİN IKLAYIN

2- ÖZEL DESTEK LİSANS ÖĞRENCİLERİ TAKİP FORMU (DEVAM EDEN)

Başvuru Başlangıç Tarihi:06 Ekim 2016 
Başvuru Bitiş Tarihi : 16 Ekim 2016 Saat 24:00

Bu burs programına yeni öğrenci alımı yapılmamaktadır. Form, Halihazırda devam eden Özel Destek Lisans bursiyerleri için bilgi güncelleme ve takip amacıyla hazırlanmıştır.

FORMA ULAŞMAK İÇİN IKLAYINIZ

Gelen Aramalar: türkiye diyanet vakfı burs, diyanet burslari 2017 sartlari, diyanet emeklisi cocuguna egitim bursu

İlgili KonularBir Yorum

  1. 1

    Siirt merkezden ben Turkan Altun. selamun aleyküm bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-01-2017 08:03:25

Bir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>