Güncel

Sigortasız Kredi Çekilir mi?

Sizler için daha önce birçok konuda krediyle ilgili içerikler paylaşmıştık. Bu yazımızda ise yine krediyle ilgili, sigortasız kredi çekilir mi çekilmez mi, sigortasız nasıl kredi çekilir, sigortasız ne kadar kredi çekilir ve sigortasız kredi veren bankalar hangileri gibi soruları ele alacağız. Birçok tüketicinin merak ettiği ve net bir cevap bulamadığı sigortasız kredi çekilir mi konusunu, alttaki başlık aracılığıyla net olarak öğrenebilir ve başlıkları sırasıyla okuyarak, konu hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Çekilir mi?

Sigortasız kredi çekilir. Eskiden bankalar sigortası olmayanlara kredi vermezken, sonrasında bunun için alternatifler geliştirdi. Bu alternatif yolları kullanarak, sigortasız kredi çekme imkanınız oluyor. Sigortasız kredi çekilip çekilmeyeceğini merak eden ve konut almak isteyenler, şu soruyu da; sormaktadır:

Sigortasız Konut Kredisi Çekilir mi?

Evet. Sigortasız kredi çekilebileceği gibi, sigortasız konut kredisi çekmeniz de; mümkündür. Sigortasız kredi çekilebileceğini öğrenenlerin merak ettiği diğer bir soru da; sigortasız nasıl kredi çekilir sorusudur. Bu soruya da; hemen alt başlıkta yanıt verdik.

Sigortasız Nasıl Kredi Çekilir?

Sigortasız nasıl kredi çekebileceğinizi hemen anlatalım. Öncelikle bir gayrimenkülünüzü; ya da taşınmaz bir mal varlığınızı bankaya ipotek ettirmeniz gerekiyor. Nedir bu ipotek diye soracak olursanız; ipotek, bir mal varlığını rehin etmektir. Yani; borcun ödenmemesi durumunda, ipotek ettiğiniz mal üstünden temin edilebileceğinin garantisini vermiş oluyorsunuz. Böylece bankalar size sigortanız olmamasına rağmen kredi imkanları sunuyor. Bu durumda merak edilen bir diğer konu da şu oluyor; sigortasız ne kadar kredi çekilir?

Sigortasız Ne Kadar Kredi Çekilir?

Sigortasız çektiğiniz kredi, maaş bordronuz olmadığı için, ipotek ettirdiğiniz mal varlığına göre değişiklik göstermekle birlikte, birçok kriter de; göz önünde bulundurulur. Bunun için bir şey demek güçtür. Ama; sigortasız, mal varlığınızın ederi kadar kredi çekebilirsiniz. Tabii ki; diğer kriterleri de; göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bankalar sadece mal varlığınızın değerine bakmıyor.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Finansbank, Halkbank, İNG Bank, Yapı Kredi Bankası ve Denizbank sigortasız kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sigortasız kredi çekmek isteyenlerin genel olarak tercih ettiği bu bankalara giderek, yazımızda anlattığımız şekilde ya da daha farklı yollarla da; kredi başvurusunda bulabilir ve sigortasız kredi çekebilirsiniz.

Gelen Aramalar: sigortasiz kredi cekilir mi

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>