Güncel

LPG’yi Ruhsata İşletme 2017

lpg ruhsata işletme, ek 1, lpg araç ruhsatına nasıl işlenir, lpg araç ruhsatına nasıl işletilir, lpg ruhsata işletme, lpg ruhsata işletme 2017, lpg ruhsata işletme işlemleri, lpg ruhsata işletme işlemleri 2017, lpg ruhsata nasıl işletilir gibi soruların cevaplarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

LPG Ruhsata İşletmek için Gerekli Belgeler

Yakıt tasarrufu sağlamak isteyen araç sahiplerinin ilk tercihi araçlarına LPG taktırmak oluyor. LPG’yi ruhsata işletme işlemlerini hakkında gereken bütün bilgileri derledik.

1) LPG Tankına Ait Fatura, Garanti Belgesi ve Plan-Proje
LPG dönüşümü yaptırdığınız yerden alıyorsunuz bu belgeleri. Yalnız dikkat etmeniz gereken fatura ve plan projeler yalnızca o illerde geçerlidir. Eğer LPG tankınızı İstanbul’da taktırmışsanız ruhsatınızın da İstanbul olması gerekiyor. Farklı bir ilde ruhsat çıkarabilmeniz için bulunduğunuz ilden tekrardan plan proje çizdirmeniz gerekiyor ve bu da ek maliyet getiriyor.

2) LPG Sızdırmazlık Raporu
İstenen belgeler arasında sızdırmazlık raporu da bulunuyor.

3) Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1 Formu)
Araç muayenesi için isteniyor.

LPG Ruhsata Nasıl İşletilir?

Adım 1: Gerekli Belgelerin Hazırlanması
Adım 2: Araç muayenesinin yaptırılması
Adım 3: Trafik Tescile Gidilerek Ruhsatın Değiştirilmesi

Araç ruhsatınız, sızdırmazlık raporunuz ve kimlik belgenizle beraber trafik tescil şubesine giderek ruhsatını değiştiriyorsunuz. İşlemler genelde 1 gün içerisinde tamamlanıyor.

LPG Kaç Gün İçinde Ruhsata İşletilmeli

Araca yeni takılan LPG tankları, 30 gün içerisinde ruhsata işletilmelidir.

Gelen Aramalar: ruhsata lpg işletme 2017

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>