Finans

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Başvurusu 2017

2017 KOSGEB faizsiz kredi üzerinden 50 bin lira alacak olan işletmeciler, verilecek tutarı görünce ilgi daha da çok büyüdü. Başvurmak isteyen işletme sahipleri için istenen şartlar nelerdir sorusu gündeme gelirken, kurum bu konuda işletmecilere yardımcı oluyor. KOSGEG sıfır faizli kredi üzerinden başvurular nereden yapılmaktadır?

Kredi faiz desteğine başvuru yapabilmek için KOSGEB veritabanına kayıt şartı aranmamaktadır. KOSGEB veritabanına kayıtlı olmayan işletmelerin 50 bin lira faizsiz kredi kullanımına hak kazanmaları durumunda, kredi kullanımından önce, KOSGEB veritananına kayıt olmaları ve ONAYLI KOBİ BİLGİ BEYANNAMELERİNİ oluşturmaları gerekmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Başvurusu 2017

2017 KOSGEB faizsiz kredi üzerinden başvuru yapmak isteyen işletmeciler için hazırlanan içerikte dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

Üst limit olarak 50 bin lira kredi verecek olan kurum, sıfır faiz sistemini uygulayacaktır. İşletmeci ilk 12 ay boyunca taksit ödemesi yapmayacaktır. 12 ay sonra, üçer aylık eşit taksitler üzerinden kuruma faizsiz bir şekilde tutar ödenecektir. Şayet işletmeci teminat konusunda sıkıntı çekiyorsa, Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği düzenlenecek protokole taraf olmaları gerekmektedir. İşletmeci protokole taraf olduğunda, bankalar tarafında olumlu olarak değerlendirilecektir.

İşletmeci şayet 10 kişiden daha az kişiyi çalıştırıyorsa ve yıllık net satış hasılatı 1 milyon liranın altındaysa, o işletmeci faizsiz krediyi hakkını diğer işletmecilerden daha önce yararlanacaktır. İstenen şart: Kurum tarafından yasaklı işletmeciler içerisinde olmamasıdır.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Başvuru nasıl yapılır?

Sıfır Faizli Kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Programa başvurabilmek için sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapılacaktır. Bu sayfada yer almakta olan;

  • Vergi No / T.C No:
  • İşe Başlama Tarihi:

Bölümleri doldurularak sisteme giriş yapılacaktır. Başvuru ekranında bulunan vergi T.C. Kimlik numarası vergi levhasından alınarak girilecektir. Bu bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Başvuru sonrasında onay alan işletmelere SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Resimlerin üzerine tıklayarak tam ekran yapabilirsiniz.

Bu sebeple başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru olması şarttır. İkinci adımda başvurunuz ile ilgili bilgilendirme metni ve bu metni kabul ettiğinize dair onay ekranı görülecektir. Kutucuğu işaretlerek bir sonraki başvuru adımına geçiniz.

İkinci bölümde Bilgilendirme Metni çıkmaktadır. İşletmeci o metni okuduktan sonra “Okudum, Anladım” butonuna basarak “ileri” butonuna basarak diğer sayfaya geçer.

Üçüncü bölümde işletmeciye ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler doğru ise boş alan yerler doldurulmaktadır. Eğer işletmeciye ait bilgilerde eksiklik varsa, işletmeci KOSGEB’in sayfasında kendi bilgilerini güncelleyebilir ve tekrardan kaldığı yerden başvuruya devam edebilir.

Boş olan yerler:  SGK Sicil Numarası, İşletme Yetkilisi Adı ve Soyadı, Bilgilendirme yapılacak bir mail adresi ve bilgilendirme yapılacak bir cep numarası…

Dördüncü bölümde şu ana kadar yaptığınız formun kısa bir özeti bulunmaktadır. Onaylama butonuna bastıktan sonra “Başvurumu Kaydet”e basarak, başvurunuz gerçekleşir.

İşletmecinin başvurusu kabul edilirse, bilgilendirme mail adresine ve cep telefon numarası üzerinden sms’e gelecektir.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>