Güncel

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2017 (KOSGEP KOBİ)

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2017 (KOSGEP KOBİ)

Küçük ve Ortak Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığınca belirli dönemlerde bankalar ile İşbirliği protokolü imzalanmaktadır. Kosgeb‘ e başvuruda bulunan veya kosgeb girişimcilik sertifikası sahibi iş kurmak isteyen kişilere Bankalar tarafından çeşitli şartlar dahilinde Kosgeb hibe kredileri verilmektedir. Şuan itibariyle Kosgeb kredisi veren bankalar 2017 yılında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak sayılabilir. Vakıfbank tarafından iş kurmak isteyen girişimcilere ve KOBİ’ lere KOSGEB Hibe kredisi veriliyor. Vakıfbank ve KOSGEB arasında yapılan İşbirliği protokolü gereğince çeşitli şartlar kapsamında iş kurmak isteyenler, Vakıfbank Kosgeb kredisinden yararlanabiliyor.

Vakıfbank Kosgeb Kredisi azami 60 Ay (5 yıl) vadeli 3 ayda bir ödemeli, taksit ertelemeli veya ödemesiz dönemli gibi özel ödeme seçenekleri sunulabiliyor. Bununla kalmayık özellikle KOBİ’ ler için KOSGEB Kredisi veren bankalardan olan Vakıflar Bankası tarafından birçok imkan sağlanıyor. Kosgeb ve Ziraat Bankası arasında yapılan İşbirliği protokolü gereğince Ziraat Bankası tarafından Kosgeb kredisi veriliyor. Kapsamı KOSGEB tarafından belirlenen ve Ziraat Bankasınca aracılık edilen bu krediler İhracat Finansman Desteği, İşletme Sermayesi Desteği, İstihdam Desteği, Acil Destek, Makine Teçhizat Kredi Desteği vb. gibi çeşitli başlıklar altında verilebilmektedir. Yine Ziraat Bankası tarafından Kosgeb Eş Finansman kredisi sunulmaktadır.

Halk Bankası ve Kosgeb arasında yapılan işbirliği protokolü gereğince Kobilere ve girişimcilere kosgeb kredisi çeşitli krediler verilmektedir. Kosgeb ile anlaşmalı veren bankalar arasında bulunan Halkbank üniversite mezunu, deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen ”Genç” girişimciler 50 bin TL’ye kadar, mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan, deneyimli ve kendi iş yerini açmak isteyen ”Usta”girişimciler de 30 bin TL’ye kadar kredi vermektedir.

Halk Bankası Kosgeb Destekli 75.000 TL. Mucit Kredisi

Halkbankası ve Kosgeb İşbirliği Protokolü kapsamında; üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen ”Cesur” girişimciler ile ”Mucit” girişimciler ve tekno kentlerde faaliyet gösteren, patenti alınmış her türlü buluş/icat/yeni fikri faaliyete geçirmek isteyen girişimciler ise 75’er bin TL’ye kadar krediden yararlanabilecektir. Kosgeb hibe kredisi başvurusuyapabilmek için İşbirliği Protokolü imzalayan bankalara  başvuruda bulunabileceğiniz gibi, diğer devlet destekleme kredileri ve Kosgeb hibe kredilere ve danışmanlık hizmetlerine de, internet üzerinden başvurabilirsiniz.

YUKARIDA BELİRTİLEN BANKALAR DAHA ÖNCE VERİLEN KREDİLER İÇİNDİR!

Kosgeb 50 bin lira faizsiz KOBİ kredi desteği anlaşmalı bankalar listesi

Devlet Desteği ile ARALIK 2017 ayında verilen 50 bin lira faizsiz KOBİ desteği kredisi için, 9 banka ile anlaşma yapıldı. Bu bankalar, Akbank, Denizbank, Halkbankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, İş Bankası ve Kredi Garanti Fonu (KGF)‘dir. Bu bankalardan faizsiz KOSGEB kredisi çekmek isteyen müşteriler 23 ARALIK 2017 tarihinden sonra banka şubelerini ziyaret ederek başvuru yapacaklar ve başvuruları banka tarafından onaylananlar faizsiz kredi desteğinden faydalanabilecekler. Kosgeb daha önce belirttiği üzere, KOSGEB’in ön onay vermiş olması, bankanında onay vereceği anlamına gelmemektedir. Bankalara borcu olan, kara listede olan, sicili bozuk olan, SGK veya Vergi borcu bulunan esnaflara kredi verilmeyeceği belirtilmiştir. Yine bankaya bugüne kadar herhangi bir beyanname vermeyen, banka ile arasında kobi kredisi çekmek için yapılmış bir ticari kredi anlaşması bulunmayan kişiler KOSGEB Faizsiz KOBİ Kredisi çekemezler.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>