Başvurular, Kamu, Kurumlar

Kömür Yardımı Başvuru, Sorgulama, Dilekçe 2017

Kömür Yardımı Başvuru, Sorgulama, Dilekçe

Her sene devlet tarafından yapılan kömür yardımı, kış aylarında devam etmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar kömür yardımı için başvuruda bulunarak bu yardımdan faydalanma imkanı bulabilirler. Kömür yardımı başvurusu, kömür yardımı sorgulama ve kömür yardımı dilekçe örneğini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Kömür Yardımı Kimlere Verilir?

Ekonomik ve sosyal yoksunluk içerisindeki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yürütülen sosyal yardımlarından biri de “Kömür Yardımı” uygulamasıdır. İhtiyaç sahibi vatandaşların bu uygulamadan faydalanabilmeleri için “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı”nda ihtiyaç sahibi olarak dosyalarının bulunmaları gerekmektedir. Eğer vakıfta ihtiyaç sahibi olarak dosyanız yoksa aşağıdaki dilekçe ile beraber vakfa giderek kömür yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kömür Yardımı Dilekçe Örneği 2017

Kömür yardımı dilekçe örneğini indirmek için tıklayın. Başvuruda bulunurken dilekçe örneğine ihtiyacınız olacaktır.

Kömür Yardımı Başvuru 2017

Kömür yardımı alabilmek için esasında başvuru yapmanıza gerek yoktur. Çünkü “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” her yıl ihtiyaç sahiplerini tespit ederek gerekli yardımı sağlar. İhtiyaç sahiplerini belirleme işini genelde muhtarlar aracılığı ile yapar. Eğer kömür yardımına ihtiyacınız varsa muhtarınız ile görüşerek durumunuzu anlatabilirsiniz yada doğrudan ilinizdeki yada ilçenizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na giderek bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçeyi ister siz götürebilirsiniz, isterseniz de vakfa gittiğinizde hazır dilekçelerden faydalanabilirsiniz.

Gelen Aramalar: kömür yardımı sorgulama, kömür yardımı başvurusu, kömür yardımı nasıl alınır

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>