Güncel

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2017

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2017

İnsanların nakit paraya en çok ihtiyaç duyduğu dönem şüphesiz işsiz olarak geçirdiği süreçtir. Bu süreçte bankalardan kredi çekmek pek de kolay değildir. Çünkü banka kredi verirken, müşterinin krediyi geri ödeyebilme gücünü göz önünde bulundurarak kredi vermekte veya vermemektedir. Bu kriterin yanında bankaların dikkate aldığı diğer husus, müşterinin banka kredi notudur. Daha önce kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartlarının borçlarının ödeme düzeni ve miktarı neticesinde ortaya çıkan bu puan, bankaların kredi verme konusunda çok fazla önem verdiği bir noktadır.

Ayrıca işsiz müşteri, herhangi bir gelir belgesi de sunamayacağı için kredi çekmesi hiç de kolay olmayacaktır. Burada bahsedilen hususlar dikkate alındığında işsizlerin bankalardan kredi çekebilmesi için, en önemli nokta iyi bir kredi puanına sahip olmaktır. Kredi puanınızın yüksek olması durumunda, işsiz bile olsanız bazı bankalardan kredi kullanmanız mümkündür. Kredi puanı ile birlikte banka sizden bir teminat ve ipotek isteyebilir.

Bu şartlar altında, işsizlere kredi veren bankalar şunlardır;

  • Halkbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>