Mobil, Sorgulama

İsimden Numara Sorgulama, Telefon Numarası Kime Ait?

Avea, Vodafone, Turkcell İsimden Numara Sorgulama, Telefon Numarası Kime Ait?

Telefonlarımıza kayıtlı olmayan numaralardan mesaj geldiğinde veya arama kaydı düştüğünde hepimiz merak eder ve numaranın kime ait olduğunu bilmek isteriz. Yada bir kişinin isim soyadını bilip ona ait bir telefon numarasına ulaşmayı isteriz. Bu gibi durumlarda nasıl bir araştırma yapıp telefon numaralarına ulaşacağınız anlatacağız.

Telefon Numarasının Sahibini Öğrenme

Sizi arayan bir telefon numarasının sahibini bulmak çok kolaydır. Bunu yapmak için öncelikli olarak arayan numaranın hangi operatöre kayıt olduğunu öğrenmek gerekir. Bunu öğrendikten sonra her operatör telefon numaralarının kime ait olduğunu gösteren bir sistemi sahiptir. Bunlara kısa mesajlar atarak öğrenebilirsiniz. Türk Telekom operatörüne ait hat sahiplerini öğrenmek için telefon numarasının başına 0 koymadan 11855 gönderebilirsiniz.

Turkcell operatörleri için yine aynı şekilde 2222 göndermeniz gerekmektedir. Vodafone da ise yine aynı şekilde olmakta olup 7048 göndermeniz gerekmektedir. Üç operatör içinde SMS ücretleri 1.25 TL dır. Yalnız şunu bilmekte fayda var bazı kişiler bilgilerini paylaşma ayarlarını kapatabilir bu gibi durumlarda sorgulama yapsanız bile telefon numarasını sahibi öğrenme imkanınız yoktur.

İsimden Telefon Numarasını Öğrenme

Türk Telekom sunmuş olduğu çok eski yıllarda telefon rehberleri bulunurdu. Şu anda Türk Telekom bu hizmetini internet üzerine taşımış olmakta olup Beyaz Sayfalar uygulaması ile isim ve soyisim bilgisi girerek telefon rehberinde yer alıyorsa numarayı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca yine Türk Telekomun sarı sayfalar uygulaması ise şirketler için olmakta olup Firma ismi girerek telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Telefon Numara Sorgulama

İnternet üzerinden bir çok şekilde numara sahibini öğrenme imkanınız bulunmakta olup bunların başında telefonlarınıza CIA uygulamasını indirerek telefon numarasını girerek öğrenebilirsiniz. Burada CIA veri tabanında kayıtlı olan telefon numaralar ve isimler çıkmaktadır. Diğer farklı yöntemler ise düşük ihtimal olsa da Google arama motoruna isim soyisim veya telefon numarası girerek araştırma yapılabilir. Diğer yöntem ise bildiğimiz gibi Facebook tan telefon numarası ile arama yapılarak eşleşen profil çıkmaktadır. Çok az kişi facebooka telefon numarasını eklese de denemekte fayda vardır.

Gelen Aramalar: Cumhurbaşkanına telefonla hangi numaralardan ulaşabiliriz 2017

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>