İnternet, Teknoloji

Instagram Açılmıyor, Instagram Neden Açılmıyor?

Instagram Açılmıyor, Instagram Neden Açılmıyor?

2010 yılında akıllı telefonlarımıza konuk olan Instagram 25 dil desteği ile yayın yapmaktadır. Instagram’ı iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak her mobil serviste olduğu gibi Instagram’da da bazen erişim sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunlar genellikle anlık olup kısa bir süre sonra erişime açılıyor. O halde Instagram neden açılmıyor?

Instagram bildiğiniz üzere sunucular üzerinden yayın yapıyor. 7/24 erişim imkanı olması için Instagram sunucularının da belirli zamanlarda bakıma ve güncellemeye ihtiyacı oluyor. Bu sebepten dolayı anlık kesintiler oldukça normaldir. Anlık kesintilerden dolayı telefon ayarlarınızda herhangi bir değişim yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak uzun bir süre bekledikten sonra hâlâ Instagram açılmıyor diyorsanız; yaşadığınıza sorunu konu altında bulunan yorum bölümünden açıklayabilirsiniz. Bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram’ın Tarihi, Instagram Nedir?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibarıyla 500 milyon kullanıcısı var.

Belirgin özellikleri; fotoğrafları bir kare şekline sınırlandırmak, Kodak Instamatic ve Polaroid resimler, cep telefonu kameralarında kullanılanın aksine 4:3’lük çerçeve oranı. Bu durum yeni bir güncelleme ile değişmiş, kullanıcılar özgün çerçeve oranı kullanabilir hale gelmişlerdir.  Instagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan’da Android 2.2 (Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi.

Uygulama iTunes App Store , Google Play online satış mağazalarında ve Microsoft Lumia Mağazalarında dağıtılıyor. Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom’dur. 21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi (ve 13 çalışanını) yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı. Şirketin kendisini bağımsız olarak yönetebilmesi hedefleniyor.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>