Güncel

İkinci Öğretimler Burs ve Kredi Alabilir mi?

Burs veya kredi başvurusunda bulunmak isteyen ikinci öğretim öğrencilerinin merak ettiği konulardan bir tanesi de ikinci öğretim okuyan öğrencilerin KYK bursu veya krediden yararlanma imkanı olup olmadığıdır.

İkinci öğretim öğrencileri burs alabilir mi?

İkinci öğretim öğrencileri de burs başvurusu yapabilir ve başbakanlık bursu alabilir. Bunun için bir kısıtlama getirilmemiştir. Ailenizin maddi durumu ve kazandığınız bölüm dikkate alınarak yapılan incelemede ikinci öğretim öğrencileri de burs alabilmektedir.

İkinci öğretim öğrencileri kredi alabilir mi?

Kredi isteyen herkese çıkan karşılıklı parasal yardımdır. Mezun olduktan 2 sene sonra devletten aldığınız kredileri ödemeye başlamak zorundasınız. Aksi halde tarafınıza icra davası açılmaktadır.

Burslar ve kredi hangi durumda kesilir?
Burs kesilme durumları için buraya, kredi kesilmesi durumları içinse buraya tıklayınız. Girdiğiniz sayfalardan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili KonularBir Yorum

  1. 1

Bir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>