Teknoloji

Google Play Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Play Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Play hesabınızı kullanabilmek için herhangi bir mail adresiniz bulunuyorsa ve hesabınızı kullanmak istiyorsanız “kimlik doğrulama” yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işlemi hesabınız için güvenlik aşamalarından bir tanesidir. Hesabınıza dışarıdan bir giriş veya bilgi değişimi esnasında telefon veya mail adresinize bir doğrulama kodu gönderilerek hesabınızı tekrar kontrol altına almanızı sağlar.

Google Play kimlik doğrulama yapabilmeniz için önümüzde 2 kolay adım bulunuyor. Takıldığınız yer olursa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Google Play Kimlik Doğrulama Adımlar

  1. Gmail adresinize google anasayfasından giriş yapınız ve sağ köşeden isminize tıklayınız. Açılan yeni pencerede hesap ayarları seçeneğine geliniz.
  2. Bu pencerede sol bölümnde güvenlik sekmesi bulunmaktadır.2-adımlı doğrulama altında Vaziyet:Kapalı olarak görülmektedir. Hemen yanında bulunan tertip et butonu ile karşınıza gelen bölümleri izleyereke devam ediniz. İsterseniz seans açarken telefonunuza 6 haneli bir kod yardımıyla açılmasınız sağlayabilirsiniz.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>