Başvurular, E-Devlet

Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır? Bimer Şikayet Formu

Bimer’e şikayet nasıl yazılır? Bimer şikayet formu. Bimer’e şikayet yazmak istiyorum, nasıl yazarım? Bimer’e şikayet etmek istiyorum, nasıl ederim? Bimer’e şikayet nasıl yapılır? İnternetten E-Devlet şifresi ile, telefonla, posta yolu ile ve bizzat Bimer Şikayeti Yapma.

Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır? Bimer Şikayet Formu

Bimer yani Başbakanlık İletişim Merkezi, bütün vatandaşların devleti ile iletişim kurmasını sağlayan online bir servistir. Biliyorsunuz artık teknoloji çağının zirve yıllarını yaşıyoruz, vatandaşlar artık internet üzerinden Bimer gibi servisler sayesinde sorunlarını kısa süre içerisinde devlete iletebiliyorlar. Ayrıca Bimer üzerinden sadece sorunlarınızı değil herhangi bir isteğinizi de iletme imkanınız söz konusudur. Mantıklı gönderilere mutlaka geri dönüş sağlanmaktadır Bimer tarafından. Bu süre 1 ila 3 hafta içerisinde değişebiliyor. Peki Bimer’e nasıl şikayet yapılır?

Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır?

Bimer’e şikayet etmek için dört farklı yol bulunmaktadır. Telefonla şikayet başvurusunda bulunmak, İnternet üzerinden E-Devlet şifresi ile başvuru yapmak, Posta yolu ile başvurumuzu gerçekleştirmek ve son olarak da bizzat başvuru işleminde bulunmak bu yöntemlerdir. Sırasıyla bu işlemleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatalım.

 • Bimer’e İnternetten Şikayet Nasıl Yapılır?

Başbakanlık İletişim Merkezi yani Bimer’e İnternet üzerinden kısa sürede şikayetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Bimer’in İnternet adresini kullanabilirsiniz. Öncelikle BURADA yer alan TC Kimlik Numarası, İsim, Soyisim, Anne kızlık soyadı ve cep telefonu numaranızı doldurarak “Onay Kodu Gönder” butonuna tıklayabilirsiniz. Bunun akabinde cep telefonunuza bir onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodunu sisteme girmenizin ardından kısa sürede şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca BURADA yer alan sayfaya tıklayarak da E-Devlet şifrenizi girmenizin ardından da başvuruda bulunabilirsiniz. İki yöntem ile de başvurularınız kabul edilecektir. Siz kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 • Bimer’e Telefonla Şikayet Nasıl Yapılır?

Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayette bulunmanın bir diğer yolu da telefonla Bimer İletişim Hattını aramaktır. Bunun için “150” telefon numarasını aramanızın ardından, ilinizde bulunan halka ilişkiler görevlisine bağlanacaksınız. Buradan şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

 • Posta Yolu İle Bimer’e Şikayet Nasıl Yapılır?

Başvurular şu adrese bir dilekçe ile yapılabilir: Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay / Ankara.  Kaymakamlıklarımız, Valiliklerimiz, Başbakanlık ile tüm Bakanlıklarımızdaki Halkla İlişkiler Bürolarına mektupla müracaat edebilirsiniz. Mektuplarınızda TC kimlik numaranızı, iletişim bilgilerinizi (açık adres, telefon numaraları) belirterek kısa ve öz bir şekilde talebinizi/şikayetinizi yazmanız gerekmektedir.

 • Bizzat Bimer Şikayeti Nasıl Yapılır?

Vermiş olduğumuz bu yöntemleri tercih etmeyen ve bizzat şikayette bulunmak isteyen vatandaşlarımız ise Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na ziyarette bulunabilirler. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Ankara’da almaktadır. Adresi : T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Kızılay Ek Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay/Ankara

Yapmış olduğunuz başvurularda vermiş olduğunuz bilgilerin tamamının kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Aksi durumda şikayetleriniz kabul edilmeyecektir. Bunun yanında başvuru metninizin de kısa ve anlaşılır olması, şikayetinizin çözüme kavuşturulması adına oldukça önemlidir. Bu yazımızda Bimer’e şikayet nasıl yazılır detaylı olarak anlattık.

Gelen Aramalar: bimer şikayet, bimer şikayet nasıl yapılır, bimere şikayet

İlgili Konular7 Yorum

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

  SENELER ÖNCE HEYCAN ISTEK SEVINÇLI ŞEKILDE YETIM OLAN KARDESLER ANEMIZIN ÜZERINE BIR ARSA ÇAY PARALARIYLA ALDIK IMARI 4 GÖZLE AÇIİLSIN BEKLEDIK AKP GELDI AÇDI BORÇ PARA OFDA KÖYLÜDEN ALDIK 40 BIN TL RUSATA VERDIK INSATA UFAKDAN BASLADIK 7 YILDA TAMAMLADIK 2 EL KAPI PENCERE TAKDIK 8 VE 9 KARDESIZ BIRER DAYRE DÜSMÜYOR ANEMIZ YASLI HASDA BINA ONUN ÜZERINE KAT ILTIFA ISKAN YOK BIR DAYRE SATIP BORCLARI ODEMEK ISDIYOZ 6 DAYRE TOPLAMI PARA YOK KARDESLER ARASI KAVGA CIKIYOR SITRES Ç0K ISKAN IÇIN DEVLETIMIZDEN MADI MANEVI DESDEK ISDIYOZ
  BINA MAHALLE ONÜNE BIR CADIR KURMUSLAR MAC ESNASINDA BINADA YASANMAZ HALE GETIRMIŞLER
  MAH DIŞINA ALINMASINI ISDIYOZ CUMHURBAŞKANIMIZ BAŞBAKANIMIZ BİZLERI BU SITRESDEN KURTARMASINI ISDIYOZ
  EVIMIZE MISAFIR OLARAK BEKLERIZ DURUMUMU GÖRMELERI İÇİN MAÇ OLMADIĞI ZAMAN KONTROLE GELENLER DUYARSIZLIK
  GOSDERMIŞDIR BINA ÖNÜ CADIRLA TEPEYE KADAR BINALARI KAPATMISDIR BU CADIRIN MAH DISŞINA MUS YERE ALINMASINI ISDIYOZ
  SAYGILAR SELAMLAR

 5. 5

  Biz Finduk üreticileri olarak ürünümüzün fiyatlarının belirsizliğinden dolayı bizim hareketimiz kısìtlandı, işçilerimizin yevmiyelerinidahi ödeyemiyoruz. Deletimizden çözüm bekliyoruz, çaresiz durumdayız. Biz Türk değilmiyiz, ALLAH aşkına bizi sahipsiz bırakmayın. Saygılarımı sunuyorum.

 6. 6

  TOKI kayasehir ortaokul 2016 ve 2017 dünemi işe alindim 31 haziran okul yaz tatilinde haberdar olmadan işten çıkışım verilmiş yaz tatili iki ay buyunca calişitirildim sigorta ve maaşım verilmedi sikortami yatırmadığı gibi gösterilmemiş okul mödurumuz ünal gözüdok bilincli ve kasti olarak yapildigini öğrendim neden oldu sordugumda mödurumuz ünal gözüdok .aldığım cevap okulumuz aile birliği tarafindan maşini ve sikortanizi ödemenizi yapilacagini suylendi .ama okul açılmasına az kaldı hakim olan maaşımı sigortami odenmiyecigini soylendi okulun müştemilat kısmında ailemle kaliyorum çikmami isteniliyor yaz dünemi kaldığım 3.ay suresi masimi kıra bedeli sayilacagini okul idaresi tarafından soylendi .mağdurum geregini neyse yapilmasini arz ve talep ediyorum
  BAYRAM UÇKUN

 7. 7

  BISMILLAHU ALLAHU EKBER.

  Selamin aleykum
  Planli evlilik magduruyum eşim dugun takilarimi ve beni dolandirarak annesiyle bana iftiralar atarak surekli beni ceza evine sokuyorlar.
  Beni yargilayan hakimler ise fetullALLAHci teror orgutune mesup
  KADIR taştan bayburtluyum
  Yasam sevincim kalmadi
  Manevi hallere muhatabim ve manen imkanlarim çok fazla sayin cumhur baskanim bana ulasin
  Ula şinki iki dūnya gűzelliklerini ve arzulariniza biÏZNÏLLAHÏ teala mazhar olabimeniz dileklerimle.

  Biz umudumuzu ALLAHa baglariz
  Tarafinizdan netice alabilirsem eger beklentileriniz tahmin edilemiye cek boyutlarda ve hayir uzere olacak inŞALLAHu meåşåALLAHU LA KUVVETE ILLA BILLAH
  0537 326 32 75 KADÏR taştan

Bir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>