E-Devlet, Kamu, Kurumlar

Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır? Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır? Adli Sicil Kaydı Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden Adli Sicil Kaydı (GBT) kaydınızı sorgulayabilir ve dilerseniz çıktısını alabilirsiniz. Adli Sicil Kaydı ile ilgili bütün detaylara haberimizin devamında bulabilirsiniz.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı (GBT) Sorgulama

  • Bir gün (24 saat) içerisinde en fazla 4 adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
  • Oluşturulan belgenin ne için kullanılacağı bilgisi önemlidir. Sorgulama yapmadan önce “Belgenin Neden Verileceği” alanının seçiminde dikkatli olmalısınız.
  • Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Adlî Sicil Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  • Oluşturduğunuz adlî sicil sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise öncelikle bulunduğunuz yerin mahalli adlî sicil bürosuna, tereddütlerinizin giderilmemesi halinde Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne başvurunuz.

Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki adlî sicil ve arşiv kayıtlarınızı sorgulayabilirsiniz.

E-Sabıka Kaydı (GBT) Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Adliyelerde adli sicil kaydı çıkarabilmek için yukarıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Adliyede Yapılan İşlemler

Yukarıdaki belgelerle beraber adliyeye gidilerek sabıka kaydı alınmak istediği söylenir. (Sabıka kaydı alınırken ne iş için kullanılacağı dilekçede belirtilmek zorundadır.)

Herhangi bir ücret ödemeden sabıka kaydınızı alabilirsiniz.

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>