Eğitim

20 Mayıs Ehliyet Sınav Soruları, Sonuçları

20 Mayıs Ehliyet Sınav Soruları, Sonuçları

20 Mayıs Cumartesi günü binlerce kişi ehliyet sınavında ter dökecek. Sınav toplam 50 sorudan oluyor; en az 35 soruyu doğru yanıtlayan adaylar taban puan olan 70 puanı alarak başarılı olarak geçebilecektir. Sınavda çeşitli alanlardan 50 soru sorulmaktadır. Soruların 12’si ilk yardım sorusu, 23 tanesi trafik ve çevre bilgisinden, 9 tanesi motor bilgisinden ve 6 tanesi de trafik adabı soruları sorulmaktadır.

Geçmiş yıllarda çıkmış ehliyet sorularını çözerek sınava hazırlanmanız büyük önem taşıyor, mantık üzerinden sorular genellikle her sene aynı ancak sadece soru tipleri değişiyor. Geçmiş yıllarda çıkan soruları çözerek pratiğinizi geçirirseniz sınavdan da başarılı olarak geçmeniz kaçınılmaz olacaktır.

20 Mayıs Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yılın ikinci ehliyet sınavına 20 Mayıs’ta giren adayların sınav sonuçları en geç 1 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar aşağıdaki linke tıklayarak sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. Sınav sonuçları 1 Haziran’da açılanır açıklanmaz söz konusu linkte aktif olarak ekrana yansıyacaktır.

EHLİYET SINAV SONUCU ÖĞREN | 20 MAYIS 2017

İlgili KonularBir Cevap Yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>